İstiqrazlar ilə borc götürmüş şirkət adını dəyişir
30 may 2022-ci il tarixində? Bakı şəh., Binəqədi ray., Azadlıq pr., ev 196, m. 65 ünvanında qeydiyyatda olan “EKSPRESS-C” ASC-nin səhmdarlarının növbəti ümumi yığıncağı keçiriləcək.
Marja.az “EKSPRESS-C” ASC-nin direktoru Zülfəli Hüseynova istinadən xəbər verir ki,aşağıda qeyd edilən məsələlərin müzakirəsi nəzərdə tutulmuşdur:
-“Cəmiyyətin 2021-ci ilin maliyyə ilinin yekununa görə hesabatlarını təsdiq edilməsi, mənfəət və zərərin bölüşdürülməsi”;
- “Cəmiyyətdə korporativ idarəetmə strukturunun müzakirə olunması və təkmilləşdirilməsi, müvafiq təyinatların edilməsi”;
-“Cəmiyyətin adının, hüquqi ünvanının və strukturunun dəyişdirilməsi ilə bağlı yeni (ikinci) redaksiyada nizamnaməsinin təsdiq edilməsi”;
-“İstiqraz buraxılışı haqqında qərara, baza emissiya prospektinə və yekun buraxılış şərtlərinə dəyişikliyin edilməsi”.
Xəbər verdiyimiz kimi, metal məmulatlarının istehsalı ilə məşğul olan “EKSPRESS-C” ASC faizli, təminatsız, sənədsiz, adlı istiqrazlar buraxıb. Şirkət investorlardan 4 milyon manat cəlb edib.