“AzInTelecom”a məxsus “Uyğunluq sertifikatının verilməsi” xidməti rəqəmsallaşdırıldı
(®) Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin strukturuna daxil olan və tabeliyindəki qurumların elektron xidmətlərinin bir sistem üzərindən əldə edilməsi məqsədilə hazırlanan Vahid Elektron Xidmətlər Portalında yeni xidmət istifadəyə verilib.
“AzInTelecom” MMC-nin telekommunikasiya vasitələri və qurğularının (TVQ) sertifikatlaşdırılması məqsədilə təqdim etdiyi “Uyğunluq sertifikatının verilməsi” xidməti tam rəqəmsallaşdırılıb və Vahid Elektron Xidmətlər Portalı üzərindən istifadəyə verilib.
Bu günədək vətəndaşlar TVQ-lərin uyğunluq sertifikatını əldə etmək üçün zəruri sənədləri kağız daşıyıcıda təqdim etməli idilər. İndi isə istifadəçilər portala daxil olaraq daha sürətli formada müraciət edə bilərlər.
Xidmətin rəqəmsallaşdırılması onun əldə edilməsini daha əlçatan etməklə yanaşı, bu işə sərf olunan vaxtı da minimuma endirir. Bu xidmətdən istifadə üçün portalda elektron qeydiyyat tələb olunmur.
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin müxtəlif internet resursları üzərindən vətəndaşlara təqdim etdiyi rəqəmsal xidmətlər indi vahid portalda toplanılır. 21 xidmət artıq portala inteqrasiya edilib.
Portalda təqdim edilən qeydiyyatlı elektron xidmətlər üçün vətəndaşlar “ASAN Login” vasitəsilə qeydiyyatdan keçərək yararlana bilərlər.