Volvo-dan radikal qərar!
Volvo radikal bir qərarla 2019-ci ildən etibarən istehsal ediləcək bütün modellərində elektrik mühərrikin olacağını açıqlayıb. Şirkət 2021-ci ilə qədər yalnız elektriklə işləyən 5 yeni modeli bazara çıxardacaq.
"Marja" xəbər verir ki, Volvo-dan bu mühüm qərarla bağlı edilən açıqlamada, elektrik mühərriklərin şirkətin gələcək işinin əsas hissəsi olacağı qeyd olunub.
Volvo-nun elektromobilləri içərisində tamamilə elektriklə çalışanlar ilə bərabər hibrid modellər də yer alacaq.
Digər tərəfdən, Volvo, 2019-2021-cu illər arasında yalnız elektiriklə işləyən 5 yeni modeli bazara çıxardacaq. Bu modellər arasında XC90 SUV-nin tamamilə elektrikli bir versiyasının da olacağı gözlənilir.
1 MİLYON ƏDƏDLİK SATIŞ HƏDƏFİ
Volvo-nun rəhbəri Hakan Samuelsson, istehlakçıların elektirikli vasitələrə tələbatının getdikcə artdığına diqqət çəkərək, "İstehlakçıların həm mövcud, həm də gələcək tələblərini ödəmək istəyirik. İstehlakçılar hansı elektirikli Volvo-nu istəsə seçəcə biləcək" deyib.
Yanma mühərriklərlə işləyən avtomobillərin istehsalının sona çatacağını qeyd edən Samuelsson, 2025-ci ilin sonuna qədər 1 milyon elektromobil satacaqlarını qeyd edib.