“Rabitəbank”ın sədri 11 ayın göstəricilərini açıqladı
Bankdan verilən "Marja"ya məlumata əsasən, Rabitəbank ASC – nin İdarə Heyətinin Sədri Elçin Qədimovun dekabırın 9-da keçirilmiş iclasında bankın 11 ayının göstəricilərini açıqladı.
Rabitabank ASC-nin aktivləri 30.11.16-ci tarixə ilin əvvəli ilə müqaisədə 20% artaraq 539 mln. 400 min manat təşkil etmişdir. Muştərilərin müddətli əmanətlərinin həcmi isə 6% artaraq 236 mln. 612 min manat, cari hesabları 72% artaraq 169 mln. 531 min manat təşkil etmişdir. 30.11.16-ci ilə Bankın məcmu kapitali 60 mln. 856 min manat təşkil etmişdir.
Bankin gəlirlik göstəricilərinə gəldikdə isə, xalis faiz gəlirləri 11 mln. 230 min manat , xalis qeyri-faiz gəlirləri isə 10 mln. 483 min həcmində olub.
Hazırda Rabitəbank-ın 600 nəfərdən artıq təcrübəli və ixtisaslı peşəkar heyəti, 90 000-dən çox şirkət və fiziki şəxslərdən ibarət müştəri portfeli vardır.O cümlədən bank il ərzində 168 min ədəd olmaqla 108 mln. manat ekvivalentində surətli pul köçürməsini ve 209.286 min ədəd olmaqla 7 mln. 645 min manat kommunal odənişi muştəriləri üçün reallaşdırmışdır.
Bank 2016-ci il ərzində plastik kart infrastrukturunu möhkəmləndirmiş, bununla aktiv plastik kart istifadəçilərinin sayını 35 min 847 ədədə, ATM şəbəkəsini isə 56 ədədə çatdırmışdır.
1993-cü ildən fəaliyyətə başlayan Rabitəbank ASC bu il yaranmasının 23 illiyini qeyd edir. Bank 22 filial, 1 şöbəsi ilə ölkənin 15 regionunda geniş filial şəbəkəsi ilə təmsil olunur.