Müdafiə Nazirliyi Kəlbəcərdəki vəziyyət ilə bağlı yeni məlumat yaydı
Müdafiə Nazirliyinin yaydığı məlumata görə, hazırda Ermənistan-Azərbaycan dövlət sərhədinin Kəlbəcər sahəsində vəziyyət sabitdir.
Əməliyyat şəraiti Azərbaycan Ordusunun bölmələrinin nəzarəti altındadır.
Xəbər verdiyimiz kimi, İyulun 23-ü saat 16:00 radələrində Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri Basarkeçər rayonu ərazisindəki mövqelərindən Azərbaycan Ordusunun Ermənistan-Azərbaycan dövlət sərhədinin Kəlbəcər rayonu sahəsindəki mövqelərini atəşə tutub. Qarşı tərəfdən açılan snayper atəşi nəticəsində hərbi qulluqçumuz gizir Yaqublı Fərman Telman oğlu şəhid olub.
Ermənistan-Azərbaycan dövlət sərhədinin Kəlbəcər sahəsində atışma gecəyədək davam edib. Azərbaycan Ordusunun bölmələri cavab atəşi ilə qarşı tərəfi susdurub.
Qeyd edək ki, F.Yaqublu 1993-cü ildə Beyləqan rayonunun Qəhrəmanlı qəsəbəsində anadan olub. Vətən müharibəsində iştirak etmiş Fərman Yaqublu göstərdiyi qəhrəmanlıqlara görə “Kəlbəcərin azad olunmasına görə” medalı ilə təltif olunmuşdu.
Şəhid Yaqublu Fərman subay idi və ailənin tək oğul övladı olub, 2 bacısı var.
Xatırladaq ki, F.Yaqublunun atası da 1994-cü ildə, Birinci Qarabağ müharibəsində şəhid olub.