Bakıda son model “Mercedes Benz” avtomobillərinin sınaq sürüşü təşkil edilib
29 Aprel 2017-ci il tarixində “Mercedes Benz” avtomobillərinin Azərbaycanda dileri “Autostar Kaukasus” şirkəti tərəfindən avtomobillərin ənənəvi sınaq sürüşü tədbiri təşkil edilmişdi.
“Boulevard Hotel”də keçirilmiş sınaq yürüşünə “Mercedess-Benz”in 6 modeli təqdim edilmişdi.
“AutoStar Kaukasus” şirkətinin Baş direktoru Kamil Məmmədov “Marja”ya bildirdi ki, atıq insanlar avtomobil seçərkən, brend arasında deyil, avtomobilin texniki xüsusiyyətləri və yürüş qabiliyyəti üzərində seçim edir:
“Məqsəd potensial alıcıları “Mercedess-Benz” model sırası ilə sürərək tanış etməkdir. Bu gün 6 modelimiz sürmək üçün, 3 modelimiz isə tanışlıq üçün nümayiş edilir . Test-drayv üçün yeni “V-Class”, yenilənmiş “GLS”, yenilənmiş “GLE”, tam yen “GLC Cupe”, yeni “E-Class” və “C-Class” modelidir. Əlavə olaraq “CLA”, “CLS” və “E43” modelləri də sərgilənir”.
BAKIDA YENİ “S-CLASS”IN TƏQDİMATI KEÇİRİLƏCƏK
Kamil Məmmədov qeyd etdi ki, bu ilin İyun ayında Bakıda yenilənmiş “S-Class” modelinin təqdim edilməsi planlaşdırılır:
Bildiyimiz kimi, “Mercedess-Benz” ötən ilin sonlarına yaxın ilk pikap modelini təqdim edib. Çatsaq, ilin sonunda “Mercedes Benz”in pikap modeli olan “X-Class”ı da təqdim etməyi planlaşdırırıq”.
Kamil Məmmədov əlavə etdi ki, 2016-cı ilin 1-ci rübü ilə müqayisədə 2017-ci ilin 1-ci rübündə satışlar daha yüksək olmuşdur:
“Dekabr ayında “AutoStar Kaukasus” şirkəti tərəfindən 22 ədəd, Abşeron Avtomobil Mərkəzi tərəfindənisə 10 Mercedes-Benz avtomobili satılıb. Öncədən sifarişlər ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 3 dəfə artıb. Artıq Avqust ayına qədər olan limitimiz bitib.
Ən cox təlabat yeni modellərədir. Ən çox “GLS”, “GLS Cupe”, “GLE Cupe” və “E-Class” modelləri alınır. “GLS Cupe”yə təlabat çox yüksəkdir və zavod müyyən sayda göndərdiyindənbiz təlabatı ödəyə də bilmirik”.