Bank BTB ipoteka kreditləri təklif edir
Bank BTB Azərbaycan İpoteka Fondunun (AİF) vəsaiti hesabına 100.000 AZN-dək ipoteka kreditləri təklif edir.
İpoteka kreditinin şərtlərinə əsasən adi ipoteka krediti 25 il müddətinə illik 8% dərəcəsi ilə, sosial ipoteka krediti isə 30 il müddətinə illik 4% dərəcəsi ilə verilir. İlkin ödəniş məbləği adi ipoteka krediti olan halda 20%, sosial ipoteka krediti zamanı isə 15% ödənilməlidir.
Sosial ipoteka kreditindən gənc ailənin üzvü olan aşağıdakı şəxslər faydalana bilər:şəhid ailələrinin üzvləri, milli qəhrəmanlar (özü və ailəsi), məcburi köçkünlər və ya ona bərabər tutulan şəxslər, üç ildən az olmayan müddətdə dövlət qulluqçuları və elmlər namizədləri, idman sahəsində xüsusi xidmətləri olan şəxslər. Hərbiçilərə və ya elmlər doktoru elmi dərəcəsi olanlara qarşı ailə statusu tələbi yoxdur.
Ev sahibi olmaq istəyən şəxslər ilk öncə https://e-ipoteka.az/ saytından qeydiyyat keçib, ərizə formasını doldurmaqla Bank BTB-yə müraciət edə bilərlər. İpoteka krediti haqqında daha ətraflı məlumatla Azərbaycan İpoteka Fondunun rəsmi internet saytından http://www.amf.az/az/ və ya Bank BTB-nin rəsmi internet saytından www.btb.az tanış ola bilərlər.