Yaşı 65-dən yuxarı olan arıçılara dövlət tərəfindən dəstək göstəriləcək
"Arıçılıqla məşğul olan yaşlı fermerlərə dövlət tərəfindən dəstək göstəriləcək".
Bunu açıqlamasın Azərbaycanın Kənd Təsərrüfatı naziri İnam Kərimov deyib.
Nazir bildirib ki, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin yerli bölmələri arı ailələrinin bir rayondan digər rayona köçürülməsində iştirak edəcək.
"Əsas məsələ karantin rejimi dövründə rejimin tələblərinə mübahisəsiz şərtlə əməl etməkdir. Birinci məqsədimiz insanların sağlamlığını qorumaqdır. Əgər yaşı 65-dən yuxarı olan insanların çölə çıxmaması tövsiyə olunursa, digər alternativ yollardan istifadə etməliyik. Yəni alternativ yollar mümkündür. Əgər bir rayondan digər rayona getmək zərurəti yaranarsa və yaxud arı ailələrinin daşınması ilə bağlı hər hansı bir zərurət yaranarsa, Nazirlər Kabinetinin təlimatlarına uyğun olaraq Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin yerli bölmələri, o cümlədən Aqrar Xidmətlər Agentliyi fermerlərə yardım göstərəcək və onlara icazə verilməsində iştirak edəcək", - deyə İ. Kərimov bildirib.