“Kapital Bank” bir rübdə 31 milyon manat qazanıb
“Kapital Bank” ASC 2017-ci ilin birinci rübünü 30 milyon 792.63 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub.
“Marja” Bankın maliyyə göstəricilərinə istinadən xəbər verir ki, yanvar-mart aylarında Bankın cəmi gəlirləri təxminən 103 milyon manat olub. Xərclər çıxıldıqdan sonra 44 milyon 85 min manat əməliyyat mənfəəti qalıb. Əməliyyat mənfəətinin 5 milyon 689 min manatı aktivlər üzrə mümkün zərərlərin ödənilməsi üçün xüsusi ehtiyatın yaradılmasına ayırılıb. Bundan başqa, Bank 7 milyon 591 min manat mənfəət vergisi ödəyib. Nəticədə birinci rüb 30 milyon 792.63 min manat xalis mənfəət ilə bağlanıb.
“Kapital Bank” ASC 2016-cı ili 52 milyon 384,85 min manat xalis mənfəət ilə başa vurmuşdu.
AKTİVLƏRİ VƏ CƏMİ KAPİTALI ARTIB
31 Mart 2017-ci il tarixinə “Kapital Bank” 3 milyard 132 milyon 312 min manat cəmi aktivlərə, 2 milyard 819 milyon 430 min manat cəmi öhdəliklərə, 312 milyon 883 min manat cəmi kapitala malik olub. 31 Dekabr 2016-cı il tarixinə “Kapital Bank” 3 milyard 96 milyon 690,92 min manat cəmi aktivlərə, 2 milyard 814 milyon 524,03 min manat öhdəliklərə, 282 milyon 166,89 min manat cəmi kapitala malik idi.