“Bank Respublika”nın səhmdarları yenidən yığışacaq
28 mart 2017-ci il tarixdə yığışmış “Bank Respublika” səhmdarları yenidən 22 Mayda yığışacaqlar.
“Marja” Bankın elanına istinadən xəbər verir ki, iclasın gündəliyinə 2016-cı ilin maliyə hesabatı haqqında, kənar udit yoxlamasının nəticələri haqqında, Səhmdarların Ümumu Yığıncağının, Müşahidə Şurasının, İdarə Heyətinin, Audit Komitəsinin əsasnamələrində edilmiş dəyişikliklərin təsdiq edilməsi və Müşahidə Şurası üzvlərinin əməkhaqlarının təsdiq edilməsi daxildir.
Xatırladaq ki, 28 mart 2017-ci il tarixdə Bank Respublika Səhmdarlarının Ümumi Yığıncağında nizamnamə kapitalının 20 milyon manat artırılması haqqında qərar yekdilliklə qəbul edilmişdir.
Nizamnamə kapitalının artırılmasında başlıca məqsəd bankı əlavə kapitalla təmin etməklə, bankın dayanıqlı və sabit inkişafını təmin etməkdir. Bu artım əhaliyə və biznes sektoruna maliyyə xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində aparıcı mövqelərin qorunub saxlanması üzrə bankın uzunmüddətli strategiyasına uyğun aparılır.