Banklarda Dolların bahalaşması müşahidə olunur
Dünən valyuta hərracı olmasa da, banklararası valyuta bazarında bağlanmış əqdlər nəticəsində rəsmi məzənnə 1.7220 manatdan 1.7238 manata yüksəldi. 28 mart 2017-ci il tarixində Mərkəzi Bankda Dövlət Neft Fondunun da iştirakı ilə keçirilmiş hərracda isə manatın orta çəkili məzənnəsi 1,7220 səviyyəsində formalaşmış, rəsmi məzənnə də 1.7201 manatdan 1.7220 manata yüksəlmişdi.
“Marja” xəbər verir ki, bu gün dünən ilə müqayisədə Yapı Kredi Bank Azərbaycan Dolların alış qiymətini 1.70 manatdan 1.71 manata, satışını 1.7250 manatdan 1.75 manata, PAŞA Bank alışı 1.6950 manatdan 1.70 manata, NikoylBank satışı 1.74 manatdan 1.75 manata, NBC Bank alışı 1.70 manatdan 1.7050 manata, Expressbank alışı 1.71 manatdan 1.7170 manat, satışı isə 1.7350 manatdan 1.7400 manata, Bank BTB alışı 1.71 manatdan 1.72 manata, satışı isə 1.74 manatdan 1.75 manata, AtaBank alışı 1.70 manatdan 1.71 manata, satışı isə 1.74 manatdan 1.7450 manata, AmrahBank alışı 1.71 manatdan 1.7150 manata, satışı isə 1.7380 manatdan 1.7450 manata qaldırıb.