Beynəlxalq Bankda yeni təyinatlar olub
Azərbaycan Beynəlxalq Bankının menecment komandasına daha 2 yeni şəxs qoşulub.
Bankdan “Marja”ya daxil olmuş məlumata görə, Emil Qədimov Bankın İdarə Heyəti sədrinin müşaviri vəzifəsinə təyin edilib. Bu vəzifədə o, filialların idarə edilməsi məsələləri ilə məşğul olacaq. 2005-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetindən məzun olmuş E.Qədimov bank sektorunda 2003-cü ildən fəaliyyət göstərir. “Unibank” ASC-də,“Bank Standard” QSC-də, “NikoilBank” ASC-də müxtəlif vəzifələrdə çalışıb. Son təyinata qədər Azərbaycan Beynəlxalq Bankının Səbail filialının müdiri vəzifəsini müvəqqəti icra edib.
Elvin Məmmədov isə Bankın Problemli kreditlərlə iş departamentinin direktoru vəzifəsinə təyinat alıb. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini bitirmiş E.Məmmədov bank sektorunda 2006-cı ildən çalışır. “Bank of Baku” ASC-də, “Unibank” ASC-də müxtəlif vəzifələrdə fəaliyyət göstərib. Son təyinata qədər “AzərTürk Bank” ASC-nin Problemli kreditlər departamentinin direktor müavini olub. O, Azərbaycan Beynəlxalq Bankının Problemli kreditlərlə iş departamentinin direktoru vəzifəsində Akif Əliyevi əvəz edib. A.Əliyev isə Bankın İdarə Heyəti sədrinin müşaviri təyin olunub.