Azərbaycan holdinqi 7 şirkətini bağlayıb
"AB Standard" Şirkətlər Qrupu 5 törəmə şirkətini bağlayıb.
"Marja" xəbər verir ki, "AB TRADİNG" MMC, "AB TRAVEL"MMC, "AB SKYBELL" MMC, "AB SERVİCE" MMC, "MASALT" MMC, "AVTO ŞOP" MMC və "STANDARD FUTBOL KLUBU" MMC ləğv edilib.
Kreditorlar iki ay ərzində tələblərini AZ1095 Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, S.Vurğun küçəsi, ev 25, mənzil 54 ünvanına bildirə bilərlər.
Qeyd edək ki, "Standard İnsurance" sığorta şirkəti "AB Standard" Şirkətlər Qrupuna daxildir. Hazırda "Standard İnsurance"ın Direktorlar şurasının sədri Məmmədov Nijad Məhərrəm oğlu, üzvlər isə Məmmədov Şahbaz Qoşun oğlu və Babayev Emin Heydər oğludur.
Vaxtilə "AB Standard" Şirkətlər Qrupu Azərbaycanda böyük maliyyə-sənaye qruplarından biri idi. Qrupa maliyyə, sənaye, ticarət, tikinti, turizm və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən 11 şirkət və müəssisə daxil idi.
“AB Standard” Şirkətlər Qrupu bağlanan “Bank Standard” QSC-nin səhmdarı idi.
"AB Standard" Şirkətlər Qrupundan "Marja"ya bildirildi ki, ləğv edilən şirkətlər uzun müddətdir (7-10 il) fəaliyyət göstərmirdilər:
"Uzun müddətdir fəaliyyəti olmayan şirkətlərin artıq saxlanılmasına ehtiyac olmadığına qərar verildi. Bu səbəbdən hazırda ləğv proseslərinə başlamışıq".
Qrupun nümayəndəsi qeyd etdi ki, "AB Standard" Şirkətlər Qrupu fəaliyyətini davam etdirir və şirkətin səhmdarı dəyişməyib.
"AB Standard" Şirkətlər Qrupunun keçmiş iqtisadiyyat naziri Heydər Babayevə məxsus olduğu bildirilir.