Al telefonuna yapışdır, sürətli ödəniş et - AZƏRBAYCANDA BİR İLK
"Bank Respublika" yeni ödəniş məhsulunu təqdim edib.
"Marja"nın məlumatına görə, PayPass Sticker adlanan məhsul sevimli əşyaları ödəniş vasitəsinə çevirməyə imkan verir.
Bankın müştəriyə təqdim etdiyi stkeri telefona, çantaya və.s əşyalara yapışdırmaqla kart daşımaqdan xilas olmaq mümkündür.
PayPass Sticker ticarət və xidmət obyektlərində bir toxunuşla ödəniş imkanı verir.
PayPass Sticker-i "Bank Respublika"nın istənilən MasterCard kartına bağlamaq mümkündür. Bu stikeri almaq üçün bir dəfə "Bank Respublika" filialına yaxınlaşmaq lazımdır.
Təqdimat mərasimində "Bank Respublika" ASC İdarə Heyətinin sədr müavini Elnur Həsənov bildirdi ki, PayPass Stiker bağlı olduğu bank kartının balansından bir saniyəyə ödəniş etmək imkanı verir. Ödəniş üçün PayPass Stiker-in yapışdırıldığı əşyanı supermarketdə, yanacaqdoldurma məntəqəsində və s. obyektlərdə təmassız (contactless) POS terminala yaxınlaşdırmaq kifayətdir.
Çoxlarında, "Məsələn, stikerin yapışdırıldığı telefon itərsə ondan istifadənin qarşısı necə alınacaqdır?" sualı yaranacaqdır. Təqdimat mərasimində bildirildi ki, bir kart itdiyi və oğurlandığı zaman hansı addımlar atılırsa, PayPass Stikerin yapışdırıldığı əşya da itdiyi və oğurlandığı zaman eyni tapşırıqları yerinə yetirmək tələb olunur.
PayPass Stikerdən, 50 manatadək ödənişlərdə şifrəsiz, 50 manatdan yuxarı ödənişlərdə idə şifrəni POS-terminalda yığmaqla istifadə etmək mümkündür.