Suvarma sisteminin yaxşılaşdırılmasına dair 10 müqavilə imzalanıb - 88 MİLYON MANAT
Dövlət Meliorasiya və Su Təsərrüfati ASC ölkənin müxtəlif regionlarında suvarma sisteminin yaxşılaşdırılmasına dair layihələrin reallaşdırılması üçün 10 müqavilə imzalayıb.
"Marja" xəbər verir ki, ümumilikdə 88 milyon 564 min manatlıq müqavilələr 7 şirkətə verilib ("Muğansutikinti" ASC, "Afgan Holding" MMC, "Fərhad" MMC, "Korpu-Bina-Tikinti" MMC, "Qarabag-ER" MMC, "Rəmzi" MMC və "Azərtranss" MMC).
Ən böyük müqavilə "Muğansutikinti" ASC ilə imzalanıb: 61 milyon 335 min manat. Müqavilə Araz çayının yeni qolundan suyun yeni suvarılacaq torpaq sahələrinə verilməsi üçün paylayıcı kanalların tikintisini (II mərhələ) nəzərdə tutur.
Həmçinin vəsaitlər Qazax rayonunun beş kəndində suvarma sisteminin bərpası (1 mln. 988 min manat), Balakən rayonunun dörd kəndində (944,2 min manat), Zərdab rayonun iki kəndində (1 mln. 342,5 min manat), Bərdə rayonunun Məmmədli kəndində (2 mln. 884,5 min manat) suvarma sisteminin yaxşılaşdırılması üçün ayrılıb.