Hərrac başa çatdı - Dollar yenə qalxdı
09.03.2017-cı il tarixinə USD/AZN rəsmi məzənnəsi 1,7563 səviyyəsində müəyyən olunmuşdur. Bu barədə "Marja"ya Mərkəzi Bankdan bildirilib.
Martın 7-də USD/AZN məzənnəsi 1,7548 manat səviyyəsində olub.
Xəbər verdiyimiz kimi, 07 mart 2017-ci il tarixində Mərkəzi Bankda Dövlət Neft Fondunun da iştirakı ilə hərrac keçirilmişdir. Hərracda manatın orta çəkili məzənnəsi 1,7565 səviyyəsində formalaşmışdır.
13:04 XXX
07 mart 2017-ci il tarixində Mərkəzi Bankda Dövlət Neft Fondunun da iştirakı ilə hərrac keçirilmişdir.
“Marja” xəbər verir ki, hərracda manatın orta çəkili məzənnəsi 1,7565 səviyyəsində formalaşmışdır.
Qeyd edək ki, bu gün rəsmi USD/AZN məzənnəsi 1.7548 manat səviyyəsindədir.
DOLLAR BANKLARDA DÜŞÜR
Mərkəzi Bankda keçirilmiş hərracda manatın orta çəkili məzənnəsi qalxsa da, bir sıra banklarda Dolların düşdüyü müşahidə olunur.
“Marja” xəbər verir ki, günortaya yaxın Dolların alış qiymətini Bank of Baku 1.75 manatdan 1.73 manata, satışını 1.79 manatdan 1.78 manata, Bank BTB alışı 1.7450 manatdan 1.73 manata, satışı 1.79 manatdan 1.78 manata, Amrahbank alışı 1.7550 manatdan 1.74 manata, satışı 1.7850 manatdan 1.7750 manata, Unibank 1.7810 manatdan 1.7750 manata, Yapı Kredi Bank Azərbaycan 1.80 manatdan 1.7850 manata salıb.
Qeyd edək ki, səhər banklarda Dolların qalxdığı müşahidə olunmuşdu.