Banklarda Dolların ucuzlaşdığı müşahidə olunur
Dünən hərracda manatın orta çəkili məzənnəsinin artmasına baxmayaraq, bu gün də banklarda Dollar ucuzlaşır.
“Marja” xəbər verir ki, “AtaBank” Dolların alış qiymətini 1.75 manatdan 1.74 manata, satışı isə 1.7950 manatan 1.79 manata, NikoylBank alışı 1.74 manatdan 1.73 manata, satışı isə 1.7950 manatdan 1.79 manata, Bank Silk Vey satış qiymətini 1.78 manatdan 1.7760 manata, AFB Bank Dolların satış qiymətini 1.80 manatdan 1.79 manata, AG Bank satış qiymətini 1.82 manatdan 1.7950 manata endirib.
KapitalBank Dolların alış qiymətini 1.7485 manatdan 1.75 manata qaldırıb, satış qiyməti isə isə olduğu kimi - 1.81 manatda saxlanılıb.
UniBank Dolların alış qiymətini 1.7515 manatdan 1.7540 manata qaldırıb isə satışı isə 1.7765 manatda qalır. UniBank limitsiz Dollar satır.
Qeyd edək ki, Mərkəzi Bank depozit hərracları və not buraxılışları ilə dövriyyədəki manat kütləsini azaldır. Bu gün bazarda ciddi Manat qıtlığı his olunur. Manatın azalması Dolların qalxmasına imkan vermir. Banklar Manat əldə etmək üçün əllərində olan Dollarları satmaqda maraqlıdırlar.