Dolların satışı 1.83 manata çıxdı
Bu gün də banklarda Dolların alış və satış qiymətlərinin artdığı müşahidə olunur.
“Marja” xəbər verir ki, dünən Dolları 1.73 manata alan, 1.80 manata satan Nikoyl Bank, bu gün 1 Dolları 1.74 manata alır, 1.82 manata satır.
MuğanBank Dolların satış qiymətini 1.80 manatdan 1.81 manata, CDB Bank alışı 1.65 manatdan 1.70 manata, satışı isə 1.78 manatdan 1.83 manata, VTB Bank Azərbaycan alışı 1.72 manatdan 1.7250 manata, satışı 1.80 manatdan 1.82 manata, Bank Silk Vey alışı 1.72 manatdan 1.7290 manata, satışı 1.77 manatdan 1.80 manata, Bank BTB alışı 1.74 manatdan 1.75 manata, satışı isə 1.79 manatdan 1.82 manata, Azər Türk Bank Dolların satışını 1.78 manatdan 1.83 manata qaldırıb.
Həmçinin Kapital Bank Dolların alış qiymətini 1.72 manatdan 1.7290 manata satışını isə 1.80 manatdan 1.82 manata, Bank of Baku alışı 1.72 manatdan 1.7250 manata, satışını isə 1.81 manatdan 1.83 manata qaldırıb.
Bu gün Mərkəzi Bankda valyuta hərracının keçiriləcəyi gözlənilir. Ötən Cümə günü günortadan sonra və bu həftə banklarda Dolların bahalaşdığı müşahidə olunub. Bu baxımdan hərracın nəticəsi Dollar/Manat məzənnəsinin istiqaməti baxımından həlledici olacaqdır.