“Strateji marketinq” təlimi - məhdud yerlər üzrə qeydiyyat davam edir!
Maliyyə Bazarı üzrə Təlim və Maarifləndirmə Mərkəzində “Strateji marketinq” təliminə məhdud yerlər üzrə qeydiyyat davam edir!
Strateji marketinqin əsas məqsədi istehlakçıya yönümlülük, istehlakçının və cəmiyyətin tələbatının ödənilməsi şərti ilə maksimum mənfəət əldə etmək, daha effektli marketinq tədbirləri həyata keçirməklə müəssisənin başlıca məqsədinə nail olmaqdır. Ümumiyyətlə, müəssisənin və marketinqin uzunmüddətli strateji məqsədi istehlakçıların tələbatının ödənilməsi və digər bazar subyektlərinin maraqlarının nəzərə alınması şərti ilə maksimum mənfəət əldə edilməsidir.
Təlim proqramı şirkətlərə marketinq strategiyasının müəyyənləşdirilməsi, strategiyanın formalaşmasına təsir edən amillər, müxtəlif səviyyəli strategiyaların xüsusiyyətləri, marketinq planlarının tərtib edilməsi və digər mövzuları əhatə edir.
Təlimin müddəti: 17 saat
Təlimin də əsas məqsədləri təşkilatın marketinq strategiyasının yaradılması və idarə edilməsi üçün lazımi bilikləri təqdim etmək, iştirakçılarda sərbəst şəkildə marketinq strategiyasını qurmaq bacarıqlarını inkişaf etdirmək və minimum büdcə ilə bazar araşdırması üzrə bilik və bacarıqlara yiyələnməyi təmin etməkdən ibarətdir.