DSMF ödənişindən yayınanların işini VERGİLƏR ARAŞDIRACAQ
Vergilər Nazirliyinə işsizlikdən sığorta və ya məcburi dövlət sosial sığorta haqlarını ödəməkdən yayınma üzrə cinayət işləri üzrə ibtidai istintaq aparmaq səlahiyyəti verilib.
Bu, Azərbaycan prezidenti İlham Əliyevin bu gün imzaladığı “Azərbaycan Respublikası Cinayət-Prosessual Məcəlləsinin təsdiq edilməsi, qüvvəyə minməsi və bununla bağlı hüquqi tənzimləmə məsələləri haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun və həmin Qanunla təsdiq edilmiş Azərbaycan Respublikası Cinayət-Prosessual Məcəlləsinin tətbiq edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2000-ci il 25 avqust tarixli 387 nömrəli Fərmanında dəyişiklik edilməsi haqqında” fərmanında əksini tapıb.
Beləliklə, Cinayət Məcəlləsinin 213-cü maddəsi üzrə cinayət işləri Vergilər Nazirliyi tərəfindən başlandıqda, həmin cinayətlərin ibtidai istintaqı zamanı cinayət əlamətləri aşkar olunduqda, bu işlər üzrə ibtidai istintaq Vergilər Nazirliyi tərəfindən aparılacaq.