Təlim keçiriləcək yer: Heydər Əliyev prospekti 10 (köhnə 50), Bakı, Azərbaycan
Əlaqə telefonu: (012) 404 81 59; (012) 404 81 50
1. Təlimin məzmunu haqqında ümumi məlumat:
Bu proqram büdcə təşkilatlarında mühasibat uçotunun təşkilinı, apaılmasını və maliyyə hesabatlarının hazırlanmasını bu sahəni tənzimləyən normativ hüquqi aktların tələblərinə uyğun şəklində tədrisinı özündə əks etdirir. Təlim nəzəri biliklər mənimsədilməklə praktiki nümunələr üzərində qurulub. Təlim müddətinndə büdcə təşkilatında baş vermiş təsərrüfat əməliyyatlarının təsnifləşdirilərək ilkin uçotundan( müxabirləşmələrin yazılmaı, memorial orderlərdə əks etdirilməsi, baş kitabın, dövriyyə cədvəllərinin aparılması) maliyyə hesabatlarının təqdimatına qədər olan bütün mərhələlər dinləyicilərə mənimsədiləcəkdir. Siz, büdcə təşkilatlarında mühasibat uçotunun əsas səbəb və məqsədlərini mənimsəyərək, iş fəaliyyətinizdə bu hesabatları tərtib və təhlil edə biləcəksiniz.
Təlimi müvəffəqiyyətlə başa vurmuş şəxslər büdcə təşkilatlarında mühasibat uçotunun təşkili, apaılması və maliyyə hesabatlarının hazırlanması üçün qoyulan tələblərə hazır olacaqdır.
2. Təlim kimlər üçün nəzərdə tutulub
Təlim proqramı karyerasını büdcə təşkilatlarında maliyyə və mühasibatlıq sahəsində qurmaq istəyən, bu sahələr üzrə mühasib, baş mühasib kimi çalışmaq istəyən ali məktəblərin tələbə və məzunları, iş fəaliyyətinə yeni başlamış və yaxud bu sahədə təcrübəsi kifayət qədər olmayan, ixtisasını təkmilləşdirmək arzusunda olan dinləyicilər üçün nəzərdə tutulub.
3. Tələb olunan ilkin biliklər:
Təhsillə bağlı heç bir tələb yoxdur. İkin iqtisadi biliyin olması tövsiyə edilir.
4. Təlimin davametmə müddəti və təşkili:
Təlim müddəti 12 həftə, ümumi tədris yükü 50 saatdır. Təlim iştirakçıları tədris materialları ilə Mərkəz tərəfindən təmin olunacaqdır.
5. Təlimin hədəfi: