• Vergi uçotunun əsasları ilə tanış olmaq
• Gündəlik iqtisadi əməliyyatların vergi uçotu sistemində əks etdirilməsi
• Vergi bəyannamələrin tərtib edilməsi
Təlimçi: Şaban Abdullayev (vergi uçotu üzrə ekspert)
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində vergi və vergitutma ixtisası üzrə bakalavr, Azərbaycan Kooperasiya Universitetində isə vergi və vergitutma ixtisası üzrə magistr dərəcəsi almışdır. Hazırda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında “Dövlət və bələdiyyə idarəetməsi” ixtisası üzrə ikinci magistr təhsili alır. Vergi və gömrük sahəsində 10 ilədək iş təcrübəsinə malikdir. İndiyədək Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyinin Vergi siyasəti və gəlirlər şöbəsində baş məsləhətçi vəzifəsində işləyir. Tutduğu vəzifə vergi və gömrük qanunvericiliyi sahəsində xarici ölkələrin təcrübəsinin öyrənilməsinə, həmin ölkələrin təcrübəsinin Azərbaycanda tətbiqi ilə bağlı təkliflərin verilməsinə xidmət etmişdir.
Aşağıda qeyd olunan linkdən təlim haqqında daha ətraflı məlumat əldə edə və həmçinin qeydiyyatdan keçə bilərsiniz: http://cmtc.gov.az/az/vergi-ucotu