“Muğanbank”ın kapitalı riskli zonadan uzaqlaşır
17 yanvar 2017-cı il tarixində “Muğanbank” ASC-nin 01 dekabr 2016-cı il tarixində emissiyasına icazə verilmiş AZ1001005466 qeydiyyat nömrəli, ümumi məbləği 10 000 000 AZN təşkil edən, hər birinin nominal dəyəri 200 AZN olan 50 000 ədəd adi sənədsiz adlı səhmlərinin yerləşdirilməsinə dair yekun hesabat Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatası tərəfindən təsdiq edillmişdir.
Yerləşdirmədən sonra “Muğanbank” ASC-nin nizamnamə kapitalı 65 mln AZN-dən 75 mln AZN-dək artırılmışdır. Qeyd edək ki, bankların kapitalına dair tələb 50 milyon manatdır.
Azərbaycanın maliyyə-bank sektorunun tanınmış qurumlarından biri olan “Muğanbank” ASC 1992-ci ildə fəaliyyətə başlamışdır. Hal-hazırda bankın ölkə ərazisində 44 filialı və 9 şöbəsi, həmçinin Moskva şəhərindəki nümayəndəliyi müştərilərə hər növ bank məhsulları üzrə keyfiyyətli xidmət göstərir.