PAŞA Bankın İdarə Heyətində yeni təyinatlar
Azərbaycanın aparıcı korporativ bankı PAŞA Bankın 2018-2020-ci illər üzrə yeni inkişaf strategiyasının həyata keçirilməsi çərçivəsində İdarə Heyətinin tərkibində aparılmış dəyişikliklər qüvvəyə minmişdir.
Bankdan "Marja"ya daxil olmuş məlumata görə, təşkilati strukturun yenilənməsi ilə bağlı olaraq öncə PAŞA Bankın İdarə Heyətinin üzvü, İdarə Heyəti sədrinin müavini vəzifəsini tutan Cavid Quliyev PAŞA Bankın İdarə Heyətinin üzvü, İdarə Heyəti sədrinin müavini və Baş kommersiya inzibatçısı təyin edilmişdir.
Öncə İdarə Heyətinin üzvü və Baş maliyyə inzibatçısı vəzifəsində çalışan Xəyalə Nağıyeva PAŞA Bankın İdarə Heyətinin üzvü və Baş risk inzibatçısı vəzifəsinə təyin edilmişdir.
Öncə Xəzinədarlıq departamentinin direktoru vəzifəsini tutan Bəhruz Nağıyev İdarə Heyətinin üzvü və Baş maliyyə inzibatçısı vəzifəsinə təyin edilmişdir.
Öncə Azərbaycan Beynəlxalq Bankının Baş direktoru vəzifəsini tutan Cəlal Orucov PAŞA Bankın İdarə Heyətinin yeni üzvü və Baş əməliyyat inzibatçısı vəzifəsinə təyin edilmişdir.
Bankın Müşahidə şurasının tərkibində də dəyişikliklər baş vermişdir. Belə ki, PAŞA Holdinqin Biznesin inkişafı üzrə direktoru və İcraçı direktorunun müavini Şahin Məmmədov Müşahidə şurasının üzvü təyin edilmişdir.
PAŞA Bankın İdarə Heyətinin sədri Taleh Kazımovun sözlərinə görə İdarə Heyətinin tərkibinin yenilənməsi ilk növbədə Bankın 2018-2020-ci illəri əhatə edən yeni inkişaf strategiyasının həyata keçirilməsi çərçivəsində gələcək uğurlu inkişafını təmin etməyə yönəlmişdir.
"Növbəti 3 il ərzində PAŞA Bank diqqətini biznes fəaliyyətinin rəqəmsal komponentinə, o cümlədən müştərilərin rəqəmsal kanallar vasitəsilə xidmətlə təmin olunmasına və biznes proseslərin müvafiq transformasiyasına yönəldəcək. Əminəm ki, nəzərdə tutduğumuz planların həyata keçirilməsi təmin etdiyimiz müştəri xidmətlərinin operativliyinə və keyfiyyətinə və yerli bazarda bankın maliyyə mövqeyinin daha da möhkəmləndirilməsinə öz müsbət təsirini göstərəcək", - deyə Taleh Kazımov öz fikrini yekunlaşdırmışdır.
PAŞA Bankın İdarə Heyətinin yeni tərkibi: