Çinə ixrac missiyası təşkil olunacaq - İXRACATÇILAR SEÇİLƏCƏK
İqtisadiyyat Nazirliyi Çinə təşkil olunacaq ixrac missiyasında iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edib.
Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondundan (AZPROMO) verilən məlumata görə, missiya 12-15 noyabr tarixlərində olacaq, şərab və spirtli içkilər istehsalı sahəsini əhatə edəcək. Missiyada iştirak edəcək ixracatçılar müsabiqə əsasında seçiləcək. Müsabiqə İqtisadiyyat Nazirliyi Kollegiyasının 18 oktyabr 2016-cı il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə qaydası" əsasında noyabrın 1-də AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Seçim meyarları aşağıdakı kimidir:
-İxracatçının nümayiş olunacaq məhsulları üzrə istehsal potensialı – 10 bal;
-Nümayiş olunacaq məhsulların hədəf ölkəyə ixrac potensialı – 10 bal;
-Sahibkarın əvvəllər ixrac təcrübəsinin olub-olmaması (2016-cı ildə ixrac etdiyi məhsullarının həcmini göstərməklə – 5 bal;
- sahibkarın istehsal potensialı və əvvəllər ixrac təcrübəsinin olmasına dair sənədlər və yaxud məlumatlar;
Sənədlər oktyabrın 17-nə qədər Bakı Biznes Mərkəzinə (Səbail rayonu, Neftçilər prospekti, 32 ünvanına) təqdim olunamlıdır. Əlaqələndirici şəxs AZPROMO-nun İxracın təşviqi Departamentinin direktoru Fuad Cəfərovdur (tel.: (012) 598 01 47/48 (daxili 141), e-poçt: [email protected] , [email protected])