Babəkdə "Group Motors” satış və servis mərkəzi açıldı - Burada Mazda, Mitsubishi, Ford və Subaru modelləri satılacaq
Azərbaycanda Subaru, Mitsubishi, Honda, Mazda, Toyota, Ford və BYD markalarının rəsmi təmsilçisi olan “Group Motors” şirkəti Bakıda Babək prospektində yeni satış və servis mərkəzini istifadəyə verib.
Marja.az-ın məlumatına görə, 17 Noyabr 2025-ci il tarixində mərkəzin açılışı tədbiri baş tutub.
Tədbirdə “Group Motors” MMC-nin Marketinq direktoru Aşur Cəbiyev çıxış edərək bildirib ki, çalışdığı Şirkətin əsas məqsədi hər ailəni avtomobillə təmin etməkdir:
“Şirkətimizin missiyasına görə, hər ailənin avtomobili olacaq. “Group Motors” avtomobil mərkəzinin açılması da bu missiyanın bir hissəsidir. Biz Bakı şəhərinin kənarında, Abşeron rayonu ərazisində, Bakı-Sumqayıt şossesi 6-cı kilometr ünvanında fəaliyyət göstəririk. Müştərilərimizə daha yaxın olmaq üçün Babək prospekti 33 ünvanında yeni mərkəzimiz fəaliyyətə başlayır. Bizim Babəkdə yerləşən mərkəzimizdə Mazda, Mitsubishi, Ford və Subaru brendləri üzrə avtomobillərin satışı və servis xidmətləri həyata keçiriləcəkdir”.
“Group Motors”un tarixindən danışan Aşur Cəbiyev qeyd edib ki, Şirkət 2006-cı ildən Subaru, 2007-ci ildə Mitsubishi, 2008-ci ildə Honda, 2009-cu ildə Mazda brendinin Azərbaycanda distribyuterliyini qazanıb: “Group Motors” 2016-cı ildə Toyota brendinin, 2021-ci ildən Ford brendinin Azərbaycanda rəsmi dileri olub. 2025-ci ildə şirkətin portfelinə daha bir brend - BYD də əlavə edilib, yəni Azərbaycanda BYD-nin də rəsmi dileri olub”.
“Group Motors” MMC-nin Marketinq direktorunun sözlərinə görə, şirkətin müştəri bazası 70 mindən çox müştəridən ibarətdir. “Group Motors”da 293 nəfər çalışır, onlardan 54 nəfəri peşəkar texnikdir.
Aşur Cəbiyev bildirib ki, hazırda “Group Motors” şirkətində müştəri məmnuniyyəti göstəricisi 94 faizdir:
”Bu o deməkdir ki, bizim mərkəzə gələn hər 10 müştəridən minimum 9-u mərkəzimizi razı şəkildə tərk edir. Müştərilərin geri dönüş göstəricisi isə 82%-dir. Salonumuza gələn hər 10 müştəridən 8-i satış, servis və ehtiyat hissələri üçün yenidən bizi seçir. Xüsusilə bu göstərici Toyota brendi üzrə daha yüksəkdir. Bu sahədə müştəri portfelini qoruyub saxlamaq kifayət qədər çətindir. Qeyd edim ki, Şirkətimizdə ən böyük müştəri portfeli Toyota-dadır”.
Aşur Cəbiyev öz çıxışda “Group Motors” şirkətinin yeni planlarına da yer ayırıb:
“Group Motors” şirkətinin Azərbaycanın 4 bölgəsində - Bakıda, Gəncədə, Lənkəranda və Horadizdə satış və servis mərkəzi fəaliyyət göstərir.
Yeni "Group Motors" avtomobil mərkəzi Babək pr, 33 ünvanında yerləşir.