AADA sədri "Ekoloji təmiz nəqliyyat vasitələri ilə avtoparkın yenilənməsi" mövzusunda çıxış edib
1 oktyabr tarixində Fövqəladə Hallar nazirliyinin akademiyasında "Avtomobil konstruksiyalarında dövri dəyişikliklər xilasetmə problemləri" adlı 4 cü beynəlxalq Elmi-Praktiki konfrans keçirilib.
MDB dövlətləri və ərəb ölkələrindən 30 dan çox nümayəndənin qatıldığı konfransdan öncə iştirakçılar, Fövqəladə Hallar Nazirliyinin akademiyasının rəhbər heyəti Azərbaycan Avtomobil Dilerləri Assosiasiyasına üzv şirkətlər tərəfindən təqdim edilən hibrid və elektrik avtomobillərə baxış keçiriblər. Onlara avtomobillərin özəllikləri və satış sonrası xidmətləri barədə məlumatlar təqdim edilib.
Konfransı giriş sözü ilə akademiyanın rektoru general-mayor Baba Salayev açıb. Daha sonra Azərbaycan Avtomobil Dilerləri Assosiasiyasının (AADA) idarə heyətinin sədri Eyyub Əliyev "Ekoloji təmiz nəqliyyat vasitələri ilə avtoparkın yenilənməsi" mövzusunda çıxış edib.
Konfrans çərçivəsində xarici ölkələrdən olan iştirakçılar ilə yerli mütəxəsislərin çıxışları və maraqlı polemikaları olub.
Konfransın sonunda spikerlərə xüsusi sertifikatlar təqdim edilib.