Bu avtomobil Bakıya gətirilməmiş satılır
Böhrana baxmayaraq, bütün dünyada olduğu kimi Azərbaycanda da biznes sedan və digər lüks avtomobillərin satışı kəskin azalmayıb. Bunu Hyundai-ın Grandeur 2017 modelinə olan maraq da təsdiq edir.
“Marja”nın “Auto Azərbaycan” şirkətdəki mənbəsindən əldə etdiyi məlumata görə, yeni Grandeur-lar yolda olan zaman satılır. Şirkətin son iki partiyada zavoddan aldığı 10 ədəd Grandeur dərhal satılıb.
Mənbənin sözlərinə görə, hazırda iki ayın sifarişi olan 16 ədəd Grandeur yoldadır və onların da böyük hissəsi indidən satılıb. Hyundai Grandeur biznes sedanını əsasən şirkətlər və iş adamları alırlar.
Grandeur 3 litr mühərriklə təchiz olunur. Böyük mühərriklər üçün daha çox gömrük rüsumu alındığı üçün Grandeur-un qiyməti bir qədər qalxıb. Hazırda şirkət bu modeli 70600 manata satır. Sentyabrın ortasından sonra “Auto Azərbaycan”ın salonunda qısa müddətə yeni Grandeur nümayiş etdiriləcək.
Azərbaycana növbəti Grandeur-lar Noyabr ayında göndəriləcəkdir. Yeni Grandeur almaq istəyənlər indidən müraciət etməlidirlər.