Azərbaycanın Avropa Bankından cəlb etdiyi borc 13 %-dən çox azalıb
Azərbaycanın bu il iyulun 1-nə 5 milyard 10,7 milyon ABŞ dolları təşkil etmiş xarici dövlət borcunun 4,6 %-i və ya 232,8 milyon dolları Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankından (AYİB, EBRD) cəlb edilmiş öhdəliklərin payına düşüb.
Məlumata görə, bu, ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 13,2 % azdır.
Azərbaycanın Asiya İnfrastruktur və İnvestisiya Bankından borclanmanı 16 % azaldıb
Azərbaycanın bu il iyulun 1-nə 5 milyard 10,7 milyon ABŞ dolları təşkil etmiş xarici dövlət borcunun 1,7 %-i və ya 85,7 milyon dolları Asiya İnfrastruktur və İnvestisiya Bankından cəlb edilmiş öhdəliklərin payına düşüb.
Məlumata görə, bu, ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 15,9 % azdır.
Azərbaycanın Dünya Bankına borcu 18 %-ə yaxın azalıb
Azərbaycanın bu il iyulun 1-nə 5 milyard 10,7 milyon ABŞ dolları təşkil etmiş xarici dövlət borcunun 14,7 %-i və ya 738,6 milyon dolları Dünya Bankından cəlb edilmiş öhdəliklərin payına düşüb.
Məlumata görə, bu, ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 17,5 % azdır.
Azərbaycanın Asiya İnkişaf Bankına borcu 7 %-ə yaxın azalıb
Azərbaycanın bu il iyulun 1-nə 5 milyard 10,7 milyon ABŞ dolları təşkil etmiş xarici dövlət borcunun 34,9 %-i və ya 1 748 milyon dolları Asiya İnkişaf Bankından cəlb edilmiş öhdəliklərin payına düşüb.
Məlumata görə, bu, ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 6,8 % azdır.
Azərbaycan Yaponiya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyindən borclanmanı 8 % artırıb
Azərbaycanın bu il iyulun 1-nə 5 milyard 10,7 milyon ABŞ dolları təşkil etmiş xarici dövlət borcunun 3,3 %-i və ya 167,8 milyon dolları Yaponiya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyindən cəlb edilmiş öhdəliklərin payına düşüb.
Məlumata görə, bu, ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 7,9 % çoxdur.
Azərbaycanın İslam İnkişaf Bankından cəlb etdiyi borc 10 %-dən çox azalıb
Azərbaycanın bu il iyulun 1-nə 5 milyard 10,7 milyon ABŞ dolları təşkil etmiş xarici dövlət borcunun 4,9 %-i və ya 245,4 milyon dolları İslam İnkişaf Bankından cəlb edilmiş öhdəliklərin payına düşüb.
Məlumata görə, bu, ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 10,2 % azdır.