Qlobal şəbəkə Azərbaycanda daha 20 restoran açmağı nəzərdə tutur
Qarşıdakı 4 il ərzində Azərbaycanda daha 20 McDonald's restoranının istifadəyə verilməsi planlaşdırılır."Növbəti 4 il ərzində biz şəbəkəmizə daxil olan restoran sayını 50-yə, əməkdaşlarımızın sayını isə 4500 nəfərə çatdırmağı planlaşdırırıq"
Marja.az xəbər verir ki, bunu “McDonald's Azərbaycan”ın Müşahidə Şurasının sədri Fərid Əlizadə bildirib.
O, "Biz həmçinin ölkədaxili istehsalı genişləndirmək üçün yerli istehsalçılarla əməkdaşlığı gücləndirmək niyyətindəyik. Bu, bizə Azərbaycan iqtisadiyyatının və cəmiyyətinin inkişafına əhəmiyyətli töhfə verməyə şərait yaradacaq”, - deyə qeyd edib..
Fərid Əlizadə vurğulayıb ki, 25 il ərzində Azərbaycanda 30 “McDonald's restoran açılıb.
"Biz qürur duyuruq ki, biz 100% Azərbaycan şirkətiyik və bizi Azərbaycan vətəndaşları təmsil edir. "McDonald’s" həmçinin ölkənin restoran sektorunda ən iri vergi ödəyicisiyik. Bu da Azərbaycanın iqtisadi inkişafına dəstək olmaq öhdəliyimizi bir daha vurğulayır, - Şirkətin Müşahidə Şurasının sədri deyib.
"McDonald's Azərbaycan” şirkətin in baş direktoru Oskar Boqopolskiy qeyd edib ki, bu gün “McDonald's” yerli sakinlər və turistlər də daxil olmaqla ildə 20 milyondan çox qonağa xidmət göstərir:
"Biz fəxr edirik ki, restoranlarımız yüksək xidmət səviyyəsi və məhsulların keyfiyyəti sayəsində gündəlik həyatın bir hissəsinə çevrilib. Kollektivimiz 2500-dən çox əməkdaşdan ibarətdir, 100-dən çox yerli tədarükçü ilə əməkdaşlığımız isə yerli iqtisadiyyatın güclənməsinə töhfə verir”.