Avropadan Azərbaycan vətəndaşının kartına sürətli və sərfəli pul köçürmələri mümkün oldu
Azərbaycanda nənənizə smartfon olmadan necə pul göndərəcəyinizi öyrənin. Sadə və etibarlı tərcümə üsulları, hətta İnternetə çıxışı olmadan da mövcuddur.
Xaricdə işləyən həmvətənlərimiz üçün Azərbaycanda yaşayan yaşlı qohumlarına beynəlxalq pul köçürmələri etmək narahatlıq və hətta stres doğurur. Onlar çox vaxt pul göndərməyin sərfəli və sürətli yolunu tapmaqda çətinlik çəkirlər. Digər bir çətinlik isə pul köçürməsini qəbul edə bilməsi üçün ananıza və ya nənənizə texnoloji xırdalıqları izah etməli olanda meydana gəlir. Gəlin Profee.com servisinin nümunəsində stres keçirmədən kartdan karta pul köçürməyin yollarını araşdıraq.
Beynəlxalq onlayn pul köçürmələri sistemi olan "Profee" Avropadan dünyanın 65 ölkəsinə, o cümlədən Azərbaycana pul göndərməyə imkan verir.
Servisin əsas üstünlüklərindən biri məqalənin başlığındakı sualın cavabıdır. "Profee" pul köçürmələri ilə adresatın pulu almaq üçün nəsə etməsinə ehtiyac qalmır.
"Profee" tətbiqini özünüz yükləyir və Avropadan pul göndərirsiniz. Ananızın, nənənizin, digər qohumlarınızın və pul köçürmələrinin ünvanlandığı digər şəxslərin tətbiqi yükləməsinə, pul almaq üçün banka getməsinə, orada növbə gözləməsinə və ya köçürməni almaq üçün servisin nağd pul köçürmələri şöbəsini axtarmağına ehtiyac yoxdur.
Bunun üçün pul göndərənin adresatın adını və kart nömrəsini bilməsi kifayətdir. Kartdan karta pul köçürərkən vəsait cəmi bir dəqiqə ərzində adresata çatır.
“Profee”dən istifadə həm də sərfəlidir, çünki servis xaricdən Azərbaycana kartdan karta pul köçürmələri üçün komissiya haqqı tutmur. Eyni zamanda, özünəməxsus nou-hau olan valyutanın konvertasiya məzənnələrinin monitorinq sistemi sayəsində “Profee” istənilən Avropa valyutasının manata son dərəcə sərfəli məzənnə ilə mübadiləsini təklif edir. Bu isə yaxınlarınızın daha çox pul alması deməkdir.
"App Store" və "Google Play"də "Profee" tətbiqini yükləyin və Avropadan Azərbaycana sürətli, rahat və sərfəli pul köçürmələri ilə yaxınlarınızı qayğı və maliyyə dəstəyi ilə sevindirin.