“Rabalon” və “Redbird Hardware” dünya nəhəngi DZS-i Azərbaycan bazarına təqdim etdi
“Redbird Hardware” və “Rabalon” ilə əməkdaşlığımız bizə yerli telekommunikasiya provayderlərinə öz müştərilərinə daha sürətli, daha etibarlı gigabit genişzolaqlı xidmətləri təqdim etməyə imkan verən xüsusi həllər təklif etməyə imkan verəcək.(®) Bakıda “Rabalon” və “Redbird Hardware”in birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə DZS texnologiya şirkəti Azərbaycan bazarına təqdim edilib.
Sentyabrın 5-də baş tutan təqdimatda şirkətin ən son sabit və mobil genişzolaqlı infrastrukturu və süni intellektlə işləyən proqram həllərini nümayiş etdirilib. İştirakçılar DZS-nin qabaqcıl gigabit fiber genişzolaqlı həllərinin canlı nümayişlərini izləyib, onların real ssenarilərdə tətbiqləri haqqında məlumat əldə edib, həmçinin, sənaye ekspertləri ilə ünsiyyətdə olaraq fikir mübadiləsi apara biliblər.
“Rabalon”, DZS və “Redbird Hardware” artıq Azərbaycanda ölkənin lifli kommunikasiya infrastrukturunu təkmilləşdirmək məqsədi daşıyan təməlqoyma layihəsinə başlayıblar. Bu birgə səy həm şəhər, həm də kənd yerlərində faydalanaraq, regionda genişzolaqlı xidmətlərin sürətini və etibarlılığını əhəmiyyətli dərəcədə yaxşılaşdırmaq üçün nəzərdə tutulub. Şirkətlər gələcək həftələrdə bu layihənin gedişatını nümayiş etdirməyi səbirsizliklə gözləyirlər. Onlar Azərbaycanın telekommunikasiya landşaftına ümumi faydalarını və onun iqtisadi artım və rəqəmsal inklüzivliyi təşviq etmək potensialını nümayiş etdirəcəklər.
Redbird “Hardware” şirkətinin idarəedici direktoru Kreyq Houton deyib: “Bu hadisə “Redbird Hardware” üçün mühüm mərhələdir, çünki biz DZS-nin dünya səviyyəli lif kommunikasiya həllərini Azərbaycan bazarında ön sıralara çıxarırıq”.
Direktor yerli telekommunikasiya provayderlərini daha sürətli, daha etibarlı xidmətlər təqdim etmək üçün lazım olan alətlərlə gücləndirmək üçün DZS və “Rabalon” ilə əməkdaşlıq etməkdən məmnunluğunu bildirib və qarşıdan gələn konfransda innovativ həllər nümayiş etdirəcəkləri xəbərini verib.
DZS-in marketinq rəhbəri Qünter Reis (Gunter Reiss) dünya səviyyəli fiber, sabit simsiz və süni intellektdən təsirlənən genişzolaqlı həllərimi şəhər və kənd yerlərində yüksəksürətli genişzolaqlı internet xidmətlərini genişləndirən böyük artım potensialına malik bir bazar olan Azərbaycana gətirməkdən məmnun olduqlarını bildirib: “Redbird Hardware” və “Rabalon” ilə əməkdaşlığımız bizə yerli telekommunikasiya provayderlərinə öz müştərilərinə daha sürətli, daha etibarlı gigabit genişzolaqlı xidmətləri təqdim etməyə imkan verən xüsusi həllər təklif etməyə imkan verəcək. Azərbaycanın gigabit genişzolaqlı internet transformasiyası fərdlər və biznes üçün imkanlar dünyası açır və gələcək onilliklər üçün iqtisadi artıma təkan verir”.
Mərkəzi Asiyada qabaqcıl telekommunikasiya həllərinin aparıcı təchizatçısı olan “Redbird Hardware” şirkəti DZS-nin qabaqcıl fiber kommunikasiya məhsullarının Azərbaycan bazarına təqdim edilməsinə rəhbərlik edir. Region üçün səlahiyyətli DZS satıcısı kimi “Redbird Hardware” telekommunikasiya provayderlərinə yüksək səviyyəli XGS-PON, GPON və FTTX texnologiyalarını çatdırmaq öhdəliyi götürür.
Redbird Hardware-in hər yerdə gigabit genişzolaqlı interneti təmin edən Network Edge, Connectivity və Bulud Proqram təminatı həllərinin inkişaf etdiricisi olan DZS və yüksək səviyyəli Bakıda İT həlləri təminatçısı olan “Rabalon” ilə strateji tərəfdaşlığı Azərbaycan telekommunikasiya provayderlərinin genişzolaqlı texnologiyada ən son yeniliklərə çıxışını təmin edir. Bu əməkdaşlıq regionun telekommunikasiya infrastrukturunu yüksəldir, istehlakçılar və bizneslər üçün şəbəkə performansını və etibarlılığını artırır.
“Redbird Hardware” haqqında
“RedBird Hardware” regionun genişlənən kommunikasiya infrastrukturunun ehtiyaclarını ödəmək üçün geniş çeşiddə məhsul və xidmətlər təklif edərək, Mərkəzi Asiya üzrə qabaqcıl telekommunikasiya həllərinin aparıcı satıcısıdır. DZS-in etibarlı satıcısı olaraq, onlar müasir infrastrukturun tələbatını ödəmək üçün nəzərdə tutulmuş yüksək keyfiyyətli telekommunikasiya avadanlıqlarının və xidmətlərinin geniş çeşidini təklif edirlər. Mükəmməlliyə sadiq olan Red Bird Hardware etibarlı və yüksək sürətli kommunikasiyanı təmin edərək biznesləri və xidmət təminatçılarını qabaqcıl texnologiya ilə gücləndirir. Yenilik və müştəri dəstəyinə diqqət yetirməklə, onlar müştərilərə şəbəkə performansını və əməliyyat səmərəliliyini artırmaqda kömək edirlər. Ətraflı məlumat üçün www.redbirdhardware.com saytına daxil olun.
DZS haqqında
DZS Inc. (OTC: DZSI) hər yerdə gigabit genişzolaqlı şəbəkəyə imkan verən Network Edge, Connectivity və Bulud Proqram təminatı həllərinin inkişaf etdiricisidir. Yüksək performanslı genişzolaqlı şəbəkəyə diqqət yetirərək, DZS operatorlara gələcək üçün şəbəkələrini təkmilləşdirməyə kömək edən həllər təqdim edir.
“Rabalon” haqqında
“Rabalon”, Bakıda yerləşən və ölkənin telekommunikasiya infrastrukturunun təkamülünə təkan verən qabaqcıl fiber kommunikasiya həllərini təqdim etməyə yönəlmiş aparıcı əlavə dəyərli resellerdir. Yerli bazar dinamikasında dərin təcrübəyə malik olan “Rabalon”, telekommunikasiya provayderlərinə öz xidmət təkliflərini təkmilləşdirmək və istehlakçıların artan tələblərinə cavab verən fərdiləşdirilmiş, yüksək məhsuldar həllər təklif etmək üçün DZS kimi qlobal texnologiya liderləri ilə əməkdaşlıq edir. Yeniliklərə və mükəmməlliyə sadiq olan “Rabalon” Azərbaycanın rəqəmsal kommunikasiyasının inkişafında və onun kommunikasiya şəbəkələrinin etibarlılığının təmin edilməsində mühüm rol oynayır.
Rabalon və məhsulları haqqında daha çox məlumat üçün veb saytına daxil olun, “Linkedin”, “Facebook” və “İnstagram”da şirkətlə əlaqə saxlayın.