"Aztelekom” optik internetin qiymətlərini artırır - YENİ QİYMƏTLƏR
“Aztelekom” MMC 15 avqust 2024-cü il tarixindən etibarən internetin sürətinin artırılması şərtilə paket qiymətlərini qaldıracaq.
Marja.az xəbər verir ki, Şirkət GPON (Gigabit Passive Optical Network – Gigabit tutumlu Passiv Optik Şəbəkə) tarifləri üzrə təqdim olunan sürətləri 2.5 dəfə (40 Mbit/s internet sürətini 100 Mbit/s-yə, 60 Mbit/s internet sürətini 150 Mbit/s-yə və 100 Mbit/s sürətini isə 250 Mbit/s-yə qədər) artıracaq.
Hazırda “Aztelekom”un optik internet üzrə qiymətləri: 40 Mbit/s -ə qədər paketin qiyməti 18 manat, 60 Mbit/s -ə qədər paketin qiyməti 26 manat, 100 Mbit/s -ə qədər paketin qiyməti 45 manatdır. 15 Avqustan abunəçilərə 100 Mbit/s internet üçün 25 AZN, 150 Mbit/s internet üçün 30 AZN, 250 Mbit/s internet üçün 36 AZN qiymət ilə təklif ediləcək.
"Yeni sürət tariflərində abunəçilər üçün minimal sürət 100 Mbit/s-dən başlayacaq və hər Mbit/s üçün ödəniş məbləği 0.45 AZN-dən 0.25 AZN-ə endiriləcək",- məlumatda bildirilir.
Qeyd edilən qiymət dəyişiklikləri “Aztelekom” MMC-nin təqdim etdiyi xüsusi güzəşt tariflərini, o cümlədən şəhid ailələri və müharibə əlilləri üçün güzəştli “Təşəkkür” tarif paketlərini əhatə etməyəcək.