Böyük hissəsi Babayevlərə məxsus olan 51 milyon manatlıq şirkət 59 min manat qazanc gətirib
İdman-sağlamlıq kompleksini idarə edən "Gənclik" ASC 2022-ci ili 58 min 797 manat mənfəət vergisindən əvvəlki mənfəət ilə başa vurub. ASC 2021-ci ili 60 min 985 manat mənfəət vergisindən əvvəlki zərər ilə bağlamışdı. Şirkətin zərərdən mənfəətə keçməsi gəlirlərinin artması ilə əlaqədardır.
Marja.az xəbər verir ki, "Gənclik" ASC-nin əməliyyat fəaliyyətindən gəliri 2021-ci ildə 249 min 52 manat ikən, 2022-ci ildə 467 min 385 manata yüksəlib (1,9 dəfə artıb). Həmçinin ötən il şirkət 111 min 154 manat digər gəlirlər əldə edib (2021-ci ildə 46 min 313 manat)
Xatırladaq ki, 2020-ci ildə "Gənclik" ASC-nin əməliyyat fəaliyyətindən gəlirləri 105 min 937 manat ikən, 2021-ci ildə 249 min 51 manata yüksəlmişdi.
31 Dekabr 2022-ci il tarixində "Gənclik" ASC 51 milyon 265 min manat cəmi aktivlərə malik olub. Şirkət 2021-ci ilin sonunda 51 milyon 332 min 168 manat cəmi aktivlərə malik idi.
"Gənclik" ASC-nin səhmdarları Babayev Kamal Ələkbər oğlu (41,81%), Babayev Tahir Kamal oğlu (20,85%), Babayeva Rəna Kamal qızı (15%), Əsədulla Çingiz Rauf oğludur (20,85%).
“Gənclik” idman və sağlamlıq kompleksi şəhərin mərkəzində, Gənclik m/st ətrafında yerləşir. Kompleksdə 3 açıq və 2 qapalı tennis kortu, 2 mini futbol meydançası, üzgüçülük hovuzu, idman zalı, VİP otaqlar, saunalar, rahat paltardəyişmə otaqları, təmiz duş otaqları və ailəniz və ya dostlarınızla istirahət edə biləcəyiniz kafe var.