“Rabitəbank”ın səhmdarlarına dividend, üst rəhbər heyətinə bonus ödəniləcək
“Rabitəbank” ASC müşahidə şurasının 22 yanvar 2024-cü il 7 nömrəli qərarına əsasən, 2024-cü il martın 12-si saat 17.00-da bankın səhmdarlarının növbəti ümumi yığıncağı keçiriləcəkdir.
Marja.az xəbər verir ki, Bankın yığıncağın gündəliyinə aşağıdakı məsələlər daxildir:
1. Bankın 2023-cü maliyyə ili üzrə balansının, mənfəət və zərər haqqında hesabatının təsdiqi.
3. Yaradılması və tərkibinin dəyişdirilməsinə aid qərarvermə səlahiyyəti müşahidə şurasına həvalə edilmiş idəretmə orqanları istisna olmaqla, bankın digər idarəetmə orqanlarının tərkiblərinin və əsasnamələrini yeni redaksiyada təsdiq edilmiş “Banklarda Korporativ İdarəetmə Standartları”- nın tələblərinə uyğun olaraq təsdiqi.
4. Bankın səhmdarlarına dividendlərin ödənilməsi.
5. Bankın üst rəhbər heyətinə illik bonusların ödənilməsi.
6. Təşkilati və cari məsələlər.
Yığıncağın keçiriləcəyi ünvan- Bakı şəhəri, 28 May küçəsi 33.
Xəbər verdiyimiz kimi, "Rabitəbank" ASC 2023-cü ili 13 milyon 61 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Bank 2022-ci ili 11 milyon 181 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı.
2022-ci ilin sonuna olan məlumata görə, “Rabitəbank” ASC-nin səhmdarları Rauf Əliyev (40.60%), Validə Abasova (20.13%), Seyran Nuriyev (14.51%), Zakir Nuriyev (14.44%), Dilarə Nuriyeva (9.11%), Aslan Xasıyev (1.07%) və digərləridr.